MINOU Cashmere to 100% kaszmir. Przesyłka zawsze gratis!

Kilka słów o kaszmirze

Co to jest kaszmir?

Kaszmir, zwany też pashminą, to tradycyjna nazwa używana przez lata w regionie Himalajów, oznaczająca bardzo wysokiej jakości wełnę pochodzącą od odmiany kóz Capra Hisca. Kozy te zamieszkują najwyższe obszary gór, gdzie temperatura
spada nawet do -40 stopni Celsjusza. Zwierzęta, żeby przeżyć, wytworzyły wewnętrzną warstwę wełny, która jest niezwykle cienka – ma 15-19 mikronów grubości (ludzki włos ma grubość 75 mikronów) i jest wyjątkowo ciepła, stanowi najlepszą na świecie izolację cieplną. Wełna ta nazywana jest kaszmirem w świecie zachodnim. Kaszmir jest do ośmiu razy cieplejszy niż wełna owcza, ale przy tym dużo lżejszy, i co wyjątkowe – ma właściwości termoregulacyjne.

Skąd pochodzi kaszmir MINOU Cashmere?

Najlepsze gatunki kaszmiru pozyskuje się w regionach płaskowyżu Nepalu, Tybetu i równin wewnętrznej Mongolii. Wszystkie szale MINOU Cashmere są wykonane z tego właśnie gatunku najlepszej wełny.

Co jeszcze wyróżnia wyroby MINOU Cashmere?

Ważny jest dla nas aspekt CSR, czyli społeczny rozwój biznesu – to zestaw zasad, którymi kierują się firmy zaangażowane w społeczny wymiar przemysłu. Zasady te obejmują m.in zakaz pracy dzieci oraz wspomaganie rozwoju kobiet i dbałość o środowisko. Nasz producent ściśle przestrzega tych zasad i jest bardzo zaangażowany we wszelkie sprawy społeczne w Nepalu, w tym niesienie pomocy dla poszkodowanych w trzęsieniu Ziemi w 2015r. Każdy szal jest pakowany w piękne i eleganckie pudła i torby, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym prezentem. Szale wysyłamy do Państwa przesyłką kurierską – na terenie Polski zawsze gratis.

Dlaczego kaszmir kosztuje więcej niż zwykłe szale?

Jedna koza daje rocznie ilość wełny wystarczającą na produkcję 1-2 szali, a produkcja jest pracochłonna (proces tkania jednego szala może trwać nawet 200 godzin roboczych – przędzenie, tkanie, farbowanie i wykończenie) – i to znajduje odzwierciedlenie w cenie. Produkty MINOU Cashmere są tkane ręcznie, co nadaje tym wyrobom charakter wyraźnie odróżniający je od produkcji fabrycznej. Produkty takie są trwałe i z czasem wręcz nabierają urody. Prawdziwy szal kaszmirowy to prezent na całe życie. Dodatkowo, szale MINOU Cashmere są farbowanie bez użycia chemicznych, szkodliwych substancji, co zwiększa koszty produkcji, ale chroni użytkowników i środowisko.

Jak dbać o szale z kaszmiru MINOU Cashmere?

Polecamy jedynie pranie chemiczne w dobrej pralni. Najlepsze są pralnie z tradycjami, nie sieciowe, a koszt prania szala to około 10-15 zł. Po wypraniu szal bardzo zyskuje – staje się jeszcze bardziej miękki i puszysty, a ewentualne kłaczenie czy mechacenie znikają. Jak wszystkie produkty z kaszmiru, można prać szale także ręcznie. Jednak z doświadczenia wiemy, że pranie w domu nie daje tak dobrych efektów jak profesjonalne i może zaszkodzić tej delikatnej wełnie.

Przechowywanie szali: polecamy złożenie ich i położenie na wierzchu w szafie czy szufladzie, żeby nie były zgniatane i mogły oddychać.

Czy kaszmir się mechaci?

Kaszmir, tak jak każda wełna, po jakimś czasie się mechaci. Jest to naturalny proces. Nie mechacą się szale z domieszką sztucznej przędzy, więc mechacenie świadczy jedynie o czystości wełny kaszmirowej. Zaleca się nie używanie szala codziennie przez długi czas, trzeba pozwolić wełnie odpocząć. Takie traktowanie szala przyczynia się do tego, że ewentualnie mechacenie pojawia się po długim czasie używania. Zazwyczaj po czyszczeniu chemicznym mechacenie znika.

Czy pozyskiwanie kaszmiru krzywdzi kozy?

Mamy absolutną pewność, że zwierzęta nie są krzywdzone w procesie pozyskiwania wełny na szale MINOU Cashmere. Wełnę zbiera się ręcznie, a kozy są niezmiernie cenne i traktowane z wielką troskliwością. Kaszmirowa wełna jest czasem mylona z shatoosh – wełną antylop tybetańskich, które dla pozyskania cennej wełny niestety są zabijane.

Jak odróżnić autentyczny kaszmir od podróbki?

Podrabiane szale kaszmirowe są zazwyczaj wykonane z mieszanek z wełną owczą lub wełną jaków, lub z akrylu (rodzaj włókna syntetycznego, bardzo miękkiego w dotyku). Żeby sprawdzić prawdziwość wełny, lekko zwilż szal i powąchaj go. Zapach kaszmiru przywodzi na myśl zapach mokrego zwierzęcia (ale nie jest to nieprzyjemny zapach). Ostatecznym testem jest spalenie kilku nitek. Gdy wełna kaszmirowa się pali, pachnie jak palone włosy. To, co pozostaje to tylko popiół i łatwo schodzi. Jeśli materiał jest syntetyczny zapach jest nieco chemiczny. Po zdmuchnięciu płomienia pozostaje jakby koralik, która jest przymocowany do tkaniny.

Join Waitlist Zostaniesz poinformowany gdy produkt będzie dostępny w magazynie. Wystarczy, że zostawisz adres email poniżej.
Email Nikomu nie udostępnimy twojego adresu email.