Skąd pochodzi nasz certyfikowany kaszmir?

kaszmir

Najlepsze gatunki kaszmiru wytwarzane są przez mistrzów w swoim fachu, którzy przez dziesiątki lat wyspecjalizowali się w hodowli kóz, etycznym pozyskiwaniu od nich wełny i przygotowaniu z niej najlepszego materiału. Wszystkie produkty MINOU Cashmere wykonane są z kaszmiru pochodzącego z Nepalu i Mongolii. Tam znaleźliśmy właściwych partnerów, którzy posiadają nie tylko pasję i doświadczenie, ale też certyfikaty potwierdzające działania zgodne z bliskimi nam wartościami.

Kaszmir to jeden z najwspanialszych materiałów, jakie dała nam natura. Chcemy jej się odwdzięczyć, pozyskując go w sposób odpowiedzialny. W manufakturach, z którymi współpracujemy wszystkie etapy pozyskiwania i wytwarzania są zgodne z zasadami etycznego biznesu, wspomagany jest rozwój kobiet, a procesy produkcyjne odbywają się z poszanowaniem środowiska naturalnego. Nasi partnerzy ściśle przestrzegają tych zasad, a ich zaangażowanie w życie i rozwiązywanie problemów lokalnych społeczności było dla nas istotnym argumentem przemawiającym za współpracą.

Każdy produkt MINOU Cashmere wytworzony w nepalskiej manufakturze posiada indywidualny hologram, który potwierdza najwyższą jakość materiału. Znak ten nadaje organizacja Chyangra Pashmina, która zrzesza wytwórców najlepszej jakości wyrobów z kaszmiru z Nepalu. To elitarne grono manufaktur, których materiał przeszedł laboratoryjne testy potwierdzające wysoką jakość wełny. Każdy produkt dostaje swój indywidualny numer, który widnieje na hologramie przyczepionym do metki. Numer ten można sprawdzić na stronie internetowej Chyangra Pashmina i potwierdzić autentyczność produktu, jego pochodzenie i sposób powstawania.

Powiadom o dostępności