Jak dbać o kaszmir?

Kaszmir to wyjątkowy materiał, a wszystko, co wyjątkowe, wymaga specjalnego traktowania. Sposób prania kaszmiru zależy od wielu czynników, a każdy detal odgrywa istotne znaczenie. Nie musimy wiedzieć, czy materiał był tkany lub dziergany, ile zastosowano nici w przędzy itd. Ważne, że wiedzą to mistrzowie z naszych manufaktur i to oni zalecają właściwy sposób prania poszczególnych produktów. Ich doświadczenie w tej kwestii jest bezcenne i niepodważalne, dlatego cieszą się oni naszym pełnym zaufaniem. Odpowiedź na pytanie, jak prać produkty MINOU Cashmere, jest zatem prosta: zawsze zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na metkach dołączanych do naszych szali, swetrów, czapek i rękawiczek z kaszmiru.

Po właściwym praniu produkty z kaszmiru zyskują, gdyż stają się bardziej miękkie i puszyste, nie ma też problemu z kłaczeniem i mechaceniem. Kaszmirowe szale i swetry zalecamy przechowywać na wierzchu w szafie lub szufladzie, by uniknąć ich zgniatania i by materiał mógł oddychać

Ważne jest też, aby nie nosić rzeczy z kaszmiru codziennie, dać im “odpocząć”. Kiedy Twoje kaszmiry leżą na półce, włókna w naturalny sposób wracają do pierwotnego kształtu i w ten sposób wydłuża się czas ich pozostawania w idealnym stanie.

Powiadom o dostępności

No fields found, please go to settings & save/reset fields