Natalia Rochacka,
założycielka MINOU Cashmere

Kiedy ponad 10 lat temu po raz pierwszy raz dotknęłam kaszmirowego swetra, po prostu się zakochałam. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, a właściwie… od pierwszego dotyku. Zaczęłam interesować się tą niezwykłą wełną, szukać o niej informacji, testować kaszmirowe produkty z różnych stron świata i od różnych marek. Im więcej wiedziałam, tym bardziej chciałam podzielić się tym z innymi, sprawić, żeby jak najwięcej osób mogło doświadczyć tego niesamowitego komfortu, jaki daje noszenie kaszmiru. W ten sposób narodził się pomysł na markę, której zadaniem jest przynosić ciepło i radość.

Kolekcje tworzone w manufakturach

Po długich poszukiwaniach odpowiedniego miejsca, gdzie mogłabym tworzyć produkty z kaszmiru według moich wymagań, znalazłam takie miejsce w dalekiej Azji.
Kaszmirowe kolekcje są tworzone częściowo ręcznie, w manufakturach w Nepalu i w Mongolii, z dbałością o najwyższą jakość i etyczny proces powstawania produktów. Do ich farbowania stosowane są jedynie barwniki nie zawierające trujących, chemicznych substancji. 

Co jeszcze wyróżnia wyroby MINOU Cashmere

Wszystkie etapy produkcji, od pozyskiwania wełny, przez przędzenie, farbowanie i tkanie odbywają się zgodnie z zasadami CSR – proces ten wspomaga rozwój zawodowy kobiet, wyklucza pracę dzieci oraz dba o ochronę środowiska – i są regularnie potwierdzane certyfikatami.

Najlepsza jakość

Chciałabym zainspirować Polki do noszenia kaszmiru, chciałabym również, żeby produkty MINOU Cashmere stały się kwintesencją jakości i wyjątkowego prezentu dla siebie samej lub dla kogoś bliskiego.
Wciąż poszerzamy ofertę o nowe propozycje w duchu ponadczasowej klasyki, zawsze też dbamy o dobór wyjątkowych i często niepowtarzalnych kolorów.
MINOU Cashmere to 100% kaszmiru i jakość, która będzie cieszyć przez długie lata.

ZOBACZ JAK POWSTAJĄ NASZE SZALE