Kim jesteśmy

Natalia Rochacka, założycielka MINOU Cashmere


Marka MINOU Cashmere powstała z ogromnej fascynacji kaszmirem. Z mojej miłości do niego, a była to miłość od pierwszego wejrzenia, a właściwie… od pierwszego dotyku. Ta najbardziej luksusowa wełna na świecie zachwyciła mnie swoją miękkością, lekkością, ciepłem oraz wytrzymałością i niezwykłymi właściwościami termoizolacyjnymi. Przede wszystkim jednak, swoim pięknem.


Kolekcje tworzone w manufakturach

Po długich poszukiwaniach odpowiedniego miejsca, gdzie mogłabym tworzyć produkty z kaszmiru według moich wymagań, znalazłam takie miejsce w dalekiej Azji.

Kaszmirowe kolekcje są tworzone częściowo ręcznie, w manufakturach w Nepalu i w Mongolii, z dbałością o najwyższą jakość i etyczny proces powstawania produktów. Do ich farbowania stosowane są jedynie barwniki nie zawierające trujących, chemicznych substancji. 

kaszmirowy szal

Co jeszcze wyróżnia wyroby MINOU Cashmere

Wszystkie etapy produkcji, od pozyskiwania wełny, przez przędzenie, farbowanie i tkanie odbywają się zgodnie z zasadami CSR – proces ten wspomaga rozwój zawodowy kobiet, wyklucza pracę dzieci oraz dba o ochronę środowiska – i są regularnie potwierdzane certyfikatami.

kaszmirowy szal

Najlepsza jakość

Chciałabym zainspirować Polki do noszenia kaszmiru, chciałabym również, żeby produkty MINOU Cashmere stały się kwintesencją jakości i wyjątkowego prezentu dla siebie samej lub dla kogoś bliskiego.

Wciąż poszerzamy ofertę o nowe propozycje w duchu ponadczasowej klasyki, zawsze też dbamy o dobór wyjątkowych i często niepowtarzalnych kolorów.
MINOU Cashmere to 100% kaszmiru i jakość, która będzie cieszyć przez długie lata.

Powiadom o dostępności